Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

Σε άλλα νέα βλέπω ότι το Lime δείχνει ότι έχει ανέβει αρκετά, έχω πάθει πλάκα με την ποσότητα των Electric scooters που δείχνει και έχει τύχει να τα δω από εδώ και από εκεί ορφανά να περιμένουν αναβάτη.

CQWJCUE_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Όχι ότι συμφωνώ με το κόστος ενός από αυτά τουλάχιστον πιστεύω θα βάλουν λίγο περισσότερο τον Έλληνα στην Ηλεκτροκίνηση, να τους δημιουργηθούν ερωτήματα που να καταλήξουν, γιατί όχι, και εδώ στο φόρουμ μας.

να αρχίσει ο Έλλην να σκέφτεται Ηλεκτρικά 😊😉

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός αγώνας, να κάνουμε κι εμείς έναν? Αλλά με φουλ εξάρτηση και μέσα προστασίας σε περίπτωση που. ΦΟΥ μακριά από μας !!

Btw αύριο και μεθαύριο έχω ρεπό, αν ψήνεται κανείς πάμε μια βόλτα.. Εγώ θα πάω σίγουρα μια παραλιακή να με χτυπήσει λίγο ο αέρας!

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρο βίντεο από τη χθεσινή μου βόλτα.. ξέρω ότι το βίντεο είναι χάλια ποιότητα, ήθελα απλά να βγάλω το βίντεο γρήγορα έξω. Μπορεί άλλη μέρα/ώρα να φτιάξω καλύτερο αλλά νταξ.. σιγά τώρα! :P το βίντεο είναι unlisted

 

Υ.Γ. Σας έχω χάσει τελευταία, τι γίνεται ;

Edited by Lefteris
το Υ.Γ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ομάδα. 

Υποψήφιος αγοραστής ενός ninebot Z10. ( σπάω κουμπαραδες και ψάχνω για ψιλά στον καναπέ). 

Είπα να πω ενα hi από τώρα!  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Γειά σας ομάδα. 

Υποψήφιος αγοραστής ενός ninebot Z10. ( σπάω κουμπαραδες και ψάχνω για ψιλά στον καναπέ). 

Είπα να πω ενα hi από τώρα!  

Δίνω το δικό μου 1300 σε άριστη κατάσταση . 300-400 χλμ έχει.

Τα παιδιά ξέρουν εδώ ότι δεν μου ταιριάζε (αν προβληματιστείς γιατί πωλείται).

 

Είμαι King Song fun τελικα

 

Το έχεις καβαλήσει πριν το πάρεις;

Edited by Petros Makris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Spinski said:

Καλησπέρα μόλις σας βρήκα,  

Υπολογιστε με και εμένα για βόλτες 

(κατοχος ninebot one S2)

 

θα δούμε και το σ2, τι άλλο να ζητήσουμε απο αυτή την ζωή δηλαδή;  :)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Spinski said:

Καλησπέρα μόλις σας βρήκα,  

Υπολογιστε με και εμένα για βόλτες 

(κατοχος ninebot one S2)

Γουστάρω Avatar φίλος! ΈΠΟΣ!!!

Ψήνομαι για βόλτα αλλά όχι τη βδομάδα του Θωμά, ας περάσουν λίγο τα τζέρτζελα

 

Επίσης ρίξτε μια ματιά εδώ

Το έπαθε κανείς??

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Lefteris said:

Ψήνομαι να πάρω το Z10 του Πέτρου.

@enaon η γνώμη σου?

δεν έχω σοβαρή Λευτέρη, ένοιωσα οτι ειναι επικίνδυνο και ότι ίσως καταφέρω να προσαρμοστώ, αλλά ίσως απλά ειναι η αφέλεια που μιλάει και ίσως πράγματι δεν κάνει για τους δρόμους μας. Στο δικό μου μυαλό πάντως το ζ10 είναι για πιο μετά όπως το κατάλαβα, όταν κάποιος γίνει καλός, όχι απλά πάει άνετα, όταν κάνει άλματα και με την όπισθεν δηλαδή με ένα συμβατικό, τέτοια πράγματα. 

 

βόλτα νομίζω όταν αναρρώσει τελείως ο Πέτρος, να μπορούμε να ρωτάμε άνετα τι έγινε κλπ και να το συζητήσουμε, να είναι πίσω μας. 

Edited by enaon
Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ με είδες τι αναβάτης είμαι, συντηρητικός πρώτα χρόνια τώρα.. Έχω μάθει με το clone μου να προσέχω αχαχαχαχα

Θα την πάρω την Ζ10 και απλά δεν θα καβαλήσω άλλη ρόδα για να μην επηρεαστώ. Επίσης θα πάρω protective gear, έχω 2 ζευγάρια γάντια και άλλα.. χρειάζομαι γόνατα που δεν έχω.

Στην επόμενη συντάντηση θέλω να κάνουμε ένα coffee-meeting και να μιλήσουμε τι χρειάζεται ο μέσος αναβάτης ρόδας ως μέτρα προστασίας, αναλόγως τι ρόδα έχει κλπ. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lefteris said:

Καλά εγώ με είδες τι αναβάτης είμαι

 

Στην επόμενη συντάντηση θέλω να κάνουμε ένα coffee-meeting και να μιλήσουμε τι χρειάζεται ο μέσος αναβάτης ρόδας ως μέτρα προστασίας, αναλόγως τι ρόδα έχει κλπ. Τι λέτε?

ναι βρε, έχω δεί, κανείς μας δεν ειναι για ζ10 ακόμα όπως το εννοώ εγώ, αλλά ίσως κάνω λάθος.

 

Λευτέρη στο ξαναλέω εγώ γιατί δεν με πιστεύεις μάλλον, γράφουμε εδώ απλά για να  βρισκόμαστε σε καμία βόλτα, όχι να κάνουμε σύλλογο, κίνημα, οδηγίες για νέους ή κάτι που θα σώσει τον κόσμο γενικά. Απλά ξεχειλίζει λίγη χαρά και την μοιραζόμαστε για να μην νοιώθουμε κούκου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, enaon said:

ναι βρε, έχω δεί, κανείς μας δεν ειναι για ζ10 ακόμα όπως το εννοώ εγώ, αλλά ίσως κάνω λάθος.

 

Λευτέρη στο ξαναλέω εγώ γιατί δεν με πιστεύεις μάλλον, γράφουμε εδώ απλά για να  βρισκόμαστε σε καμία βόλτα, όχι να κάνουμε σύλλογο, κίνημα, οδηγίες για νέους ή κάτι που θα σώσει τον κόσμο γενικά. Απλά ξεχειλίζει λίγη χαρά και την μοιραζόμαστε για να μην νοιώθουμε κούκου.

Μπα οχι μωρε, ισως υπερεβαλα εγω για την ρόδα. Μια χαρα είναι, απλά όταν φούνταρα πήγαινα δίχως αυριο δεν κοίταγα καν μπροστά.

Οτι ρόδα και να ήταν. 

Τα λέμε και απο κοντά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Petros Makris said:

Δίνω το δικό μου 1300 σε άριστη κατάσταση . 300-400 χλμ έχει.

Τα παιδιά ξέρουν εδώ ότι δεν μου ταιριάζε (αν προβληματιστείς γιατί πωλείται).

 

Είμαι King Song fun τελικα

 

Το έχεις καβαλήσει πριν το πάρεις;

Γειά σου Πέτρο και με ενδιαφέρει αυτό που προτείνεις. 

 

Δεν έχω ανέβει ξανά σε κάτι τέτοιο,  οπότε δεν ξέρω καν τη βασική ισορροπία :)

 

Πόσα χιλιόμετρα θα έλεγες ότι βγάζει δηλαδή αυτό το μοντέλο;  θεωρητικά εντελώς. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Γειά σου Πέτρο και με ενδιαφέρει αυτό που προτείνεις. 

 

Δεν έχω ανέβει ξανά σε κάτι τέτοιο,  οπότε δεν ξέρω καν τη βασική ισορροπία :)

 

Πόσα χιλιόμετρα θα έλεγες ότι βγάζει δηλαδή αυτό το μοντέλο;  θεωρητικά εντελώς. 

Ανάλογα το βάρος και ανάλογα την οδήγηση.

Αν είσαι 80-90 κιλά πχ και οδηγείς ομαλά θα βγάλει 60+ χλμ.
Αν είσαι 80-90 κιλά και του πιείς το αίμα υπολόγισε 20% κάτω.

Αν δεν έχεις ανέβει καλύτερα να δοκιμάσεις πρώτα πριν πάρεις αποφάσεις. (Απ'ότι φαίνεται ο Λεφτέρης θα την τσιμπήσει την Ζ10)

Ελα την επόμενη φορά που θα βρεθούμε να δοκιμάσεις ισσοροπία και να κάνεις λίγο 

Κάποια από τις επόμενες Κυριακές λογικά.

Θα το γράψουμε εδώ.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Petros Makris said:

[...]  (Απ'ότι φαίνεται ο Λεφτέρης θα την τσιμπήσει την Ζ10)

Ελα την επόμενη φορά που θα βρεθούμε να δοκιμάσεις ισσοροπία και να κάνεις λίγο [...]

Lucky me! :P 

ThirdGrossHairstreakbutterfly-max-1mb.gi

Πάντως Χρήστο οι περισσότεροι ξεκινούν με κάτι χαμηλού προφίλ και ανεβαίνουν, ώστε να μην κλάψεις μια ρόδα από νωρίς αν είσαι από τους θαρραλέους! Αυτό βέβαια εξαρτάται από πόσο καλός είσαι, μερικοί έχω δει ανεβαίνουν και το πάνε σε δευτερόλεπτα άλλοι θέλουν λίγο χρόνο παραπάνω. Όπως και να έχει "πρέπει" να το δοκιμάσεις, και θα πάθεις μεγάλη πλάκα με την αίσθηση! Δεν θα θέλεις να κατέβεις!! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Thank you for the information. But "this" is a Greek/Hellenic Thread, and its people "are" in Greece..

If you want to advertise your trip you can do that on "THE VIDEO THREAD" or by opening up one of your own threads about your trip.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έβγαλα 100% Ελληνική μετάφραση για το WheelLog app και ο προγραμματιστής θα τα βάλει στην επόμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα για συζήτηση.

Είδα αυτό εδώ που ο ξένος δεν ξέρει πως να το πει :

 

Και ρωτάω τώρα, εγώ το λέω στο μεταξύ γνωστών "Ρόδα", όταν με ρωτάνε όμως τι είναι, σκέφτομαι κάθε φορά πως να το βάλω σε λέξεις.

Συνήθως είμαι κοντά στο "ηλεκτροκίνητο αυτοισορροπούμενο μονόροδο" τουλάχιστον κοντά εκεί μπορεί να πω μονότροχο, ή ηλεκτρονικό μερικές φορές.

Όμως, πως πρέπει κατά τη γνώμη σας να αναφερόμαστε στα wheels μας! ;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Lefteris said:

Θέμα για συζήτηση.

Είδα αυτό εδώ που ο ξένος δεν ξέρει πως να το πει :

 

Και ρωτάω τώρα, εγώ το λέω στο μεταξύ γνωστών "Ρόδα", όταν με ρωτάνε όμως τι είναι, σκέφτομαι κάθε φορά πως να το βάλω σε λέξεις.

Συνήθως είμαι κοντά στο "ηλεκτροκίνητο αυτοισορροπούμενο μονόροδο" τουλάχιστον κοντά εκεί μπορεί να πω μονότροχο, ή ηλεκτρονικό μερικές φορές.

Όμως, πως πρέπει κατά τη γνώμη σας να αναφερόμαστε στα wheels μας! ;

Μαγικό μηχάνημα από το μέλλον. Με φωτάκια. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Μαγικό μηχάνημα από το μέλλον. Με φωτάκια. 

Δεν θα έλεγα όχι στην ονομασία αυτή έτσι για το γαμώτο 😂😜

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που σας είπα για νότια παραλία είναι για το πόσο όμορφα είναι

 

σημερινή μου βόλτα.. χωρίς μοντάζ λίγο μουσική μόνο, youtube private unlisted url οπότε δεν θα το βρείτε χωρίς τον σύνδεσμο

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...