Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

Λευτέρη, αυτά τα video βλέπω και ψήνομαι χειρότερα...
Παιδιά ήθελα τη γνώμη σας σε κάποια βασικά πράγματα:

1. Σχετικά με την αγορά ενός EUC. Φαντάζομαι για αγορές μόνο από έξω, και χωρίς ουσιαστική εγγύηση ή δυνατότητα για Service.
Κοιτάζω για το Ninebot Z 10 και έχω πέσει επάνω στα παρακάτω link http://bit.do/eRd9k και http://bit.do/eRd9B
Θα εκτιμούσα κάποιο input αν έχετε γνώμη. 

2. Σχετικά με τους κραδασμούς και τα γόνατα. 
Υποθέτω πως δεν υπάρχει πρόβλεψη για απορρόφηση κραδασμών στα EUC. 

Thanks!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από Κίνα θα έχεις μικρό θέμα με το ότι θα φας τελωνείο και θα ανέβει το κόστος κατά πολύ.

Προτείνω αγορά από σελίδες όπως speedyfeet ή electro-sport όπου και στις 2 περιπτώσεις προσφέρουν υποστήριξη στα προϊόντα που πουλάνε.

Μεγάλο αβαντάζ που στην Γερμανία έχουμε τον @1RadWerkstatt και η σελίδα του 1radwerkstatt.de
που είναι τεχνίτης φοβερός και επίσης έχει αρκετά μηχανήματα προς πώληση και ο ίδιος. Άτομα της παρέας έχουν ψωνίσει από εκείνον.

Εγώ αν χρειαστεί έχω κονέ με τον electro-sport, μια ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας αν το πει κανείς.

Υπάρχει τρόπος να πάρεις μια ρόδα στο Ευρωπαϊστάν και προτείνεται αντί τις Κίνας για πολλούς λόγους, ένας και χειρότερος ο Κινέζος λιανοπωλητής δεν θα τον νοιάξει αν σου πουλήσει σαβούρα ενώ ο Ευρωπαίος τα προσέχει αυτά, δεν θα σου στείλει μηχάνημα χωρίς να είναι σίγουρος ότι δουλεύει.

Γενικά Χρήστο, είναι πολύ ωραία φάση με τις ρόδες και χαίρομαι πολύ που σου αρέσει, να ξέρεις όμως είναι κόλλημα heh :P 

Άντε και το επόμενο βίντεο παρέα να μαθαίνεις να κάνεις Ρόδα! ;) 

Edit: να κοιτάξεις και τα Kingsong είναι φανταστικά μηχανήματα, με καλύτερο όλων το KS16S και μετά το KS18L ή XL, όπως επίσης της Inmotion το V10F που είναι σαν να καβαλάς Mercendes, δεν το νοιώθεις στα πόδια σου, ούτε το ακούς (!!) ένας από την παρέα το έχει και τρελάθηκα!

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάψει τα ματάκια μου βλέποντας reviews και γνώμες για τις ρόδες.  Υπάρχει κανένας γιατρός στο forum?

Seriously όμως, τι θα λέγατε για flat tires?
Έχει τύχει σε κανέναν σας να σκάσει το λάστιχο; Και αν ναι, μπαλώνεται με τους κλασσικούς βουλκανιζατέρ τρόπους;  Το να έχεις ένα λάστιχο στην άκρη για ρεζέρβα, είναι υπερβολή;

Επίσης, έχουμε πρόβλημα νομιμότητας στην Ελλάδα; Βέβαια εδώ βασιλεύει η ανομία, παρόλα αυτά όμως, ξέρουμε τι λέει ο νόμος;

Ρωτάω τα παραπάνω γιατί σκοπεύω να το χρησιμοποιώ αρκετά και για σχετικά μεγάλες αποστάσεις.
Καμιά 10αρά χιλιόμετρα / ημέρα.

Από εσάς, πόσοι το χρησιμοποιείτε για βόλτα και πόσοι βολεύεστε και για την καθημερινή σας μετακίνηση;

Thanks guyz! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα, τα 10 χλμ είναι τίποτα εγώ για πολύ καιρό έκανα 40+. Στα 10 δεν θες να κατέβεις.

 

 

Το Ζ10 μπαλωνει σαν αμάξι με μακαρόνι. Οι άλλες με σαμπρέλα θέλουν λυσιμο και εξαρτάται την ρόδα πόσο πακέτο είναι αυτό. Στις KS είναι εύκολο

Εγώ το έχω σαν τα κλειδιά μου και με αμάξι να πάω κάπου το έχω μέσα. Και οπότε δεν το έχω έχει χρειαστεί. Δύσκολα να με πετύχεις χωρίς ροδα.

 

Νόμιμο... Νομίζω όσο κυκλοφορούν πατίνια στο κέντρο δεν τους παίρνει να σου πουν τίποτα. Στους δρόμους υποθέτω απαγορεύεται εξ ορισμού. Χωρίς ασφάλεια κλπ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Από εσάς, πόσοι το χρησιμοποιείτε για βόλτα και πόσοι βολεύεστε και για την καθημερινή σας μετακίνηση;

Εγώ έχω παρκάρει το αμάξι (ούτε που θυμάμαι που!!) και χρησιμοποιώ τη ρόδα για να πηγαίνω στη δουλειά. Ειδικά μετά το χώμα της τελευταίας βροχής το αμάξι έχει δέσει τέλεια με το περιβάλλον. Κρίμα να το χαλάσω.

2 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:
Επίσης, έχουμε πρόβλημα νομιμότητας στην Ελλάδα; Βέβαια εδώ βασιλεύει η ανομία, παρόλα αυτά όμως, ξέρουμε τι λέει ο νόμος;
 

Μένω κοντά στα κεντρικά της τροχαίας και κάθε μέρα περνάω μπροστά. Ακόμα δεν μου έχουν πει τίποτα :).

Αυτή τη στιγμή είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα. Όσο ρολάρουμε πολιτισμένα και δεν προκαλούμε φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Έχω κάψει τα ματάκια μου βλέποντας reviews και γνώμες για τις ρόδες.  Υπάρχει κανένας γιατρός στο forum?

Seriously όμως, τι θα λέγατε για flat tires?
Έχει τύχει σε κανέναν σας να σκάσει το λάστιχο; Και αν ναι, μπαλώνεται με τους κλασσικούς βουλκανιζατέρ τρόπους;  Το να έχεις ένα λάστιχο στην άκρη για ρεζέρβα, είναι υπερβολή;

Επίσης, έχουμε πρόβλημα νομιμότητας στην Ελλάδα; Βέβαια εδώ βασιλεύει η ανομία, παρόλα αυτά όμως, ξέρουμε τι λέει ο νόμος;

Ρωτάω τα παραπάνω γιατί σκοπεύω να το χρησιμοποιώ αρκετά και για σχετικά μεγάλες αποστάσεις.
Καμιά 10αρά χιλιόμετρα / ημέρα.

Από εσάς, πόσοι το χρησιμοποιείτε για βόλτα και πόσοι βολεύεστε και για την καθημερινή σας μετακίνηση;

Thanks guyz!

Βολεύομαι απίστευτα αδερφέ, κάθε μέρα δουλειά, κάθε μέρα βόλτα, για ψώνια παντού.. χρόνια τώρα αυτό το τροπάρι.

Όσο για το λάστιχο, εγώ το πήγαινα σε έναν φίλο που είχε μαγαζί και το κάναμε όποτε είχα πρόβλημα, πάνω κάτω 20€ έδινα έτσι και για τον κόπο.

Όσο για περί νόμου αφήνω ένα attachent που υπάρχει χρόνια τώρα και δεν έχει γίνει αναθεώρηση.. αλλά συμφωνώ με ότι λέει ο Πέτρος περί των πατινιών και με ότι λέει ο inMotional περί του να είμαστε σωστοί..

@inMotional έκλαψα με το αμάξι ahahhahahahaha

adeia-kykloforias.pdf

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, inMotional said:

Εγώ έχω παρκάρει το αμάξι (ούτε που θυμάμαι που!!) και χρησιμοποιώ τη ρόδα για να πηγαίνω στη δουλειά. Ειδικά μετά το χώμα της τελευταίας βροχής το αμάξι έχει δέσει τέλεια με το περιβάλλον. Κρίμα να το χαλάσω.

δύο γραμμές κείμενο, χίλιες λέξεις. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hello Boys

Είπα να κάνω ένα update. 
Για αρχή, υπάρχει στην Ομόνια ο https://inlinerollershop.com/el/. Φαντάζομαι τον ξέρετε, εισάγει KingSong και αν κατάλαβα καλά, και GotWay, με εγγύηση και service. 

Anyway, αλλάζω συνεχώς γνώμη για ποια ρόδα να διαλέξω. 
Προς το παρόν σκέφτομαι κάτι μεταξύ KingSong και Gotway. 

Συγκεκριμένα  18XL και MSuper X.

Το σκεπτικό μου: 

  • Να είναι ικανό να ανταποκριθεί σε συνεχείς ανηφόρες με μεγάλη κλήση. (20-30 μοίρες). 
  • Να έχει trolley για να μεταφέρεται σε ηλεκτρικό-τραμ-μετρό. 
  • Να έχει ικανές επιταχύνσεις για τα σημεία που θα χρειαστεί να μπλεχτώ με τα αυτοκίνητα. Κυρίως σε συνθήκες κέντρου Αθήνας. 

Αν έχω καταλάβει καλά τις φιλοσοφίες των εταιριών:

  • KingSong: Πολύ καλές κατασκευές που δεν βγάζουν προβλήματα. Όμως δεν αποδίδουν τόσο "επιθετικά" όσο θα χρειαζόταν. 
    Σε μεγάλες ανηφόρες πάνε αργά.
    Δεν έχουν την ενεργητική ασφάλεια που θα ήθελες όταν βρεθείς στην κυκλοφορία με αυτοκίνητα. 
     
  • GotWay: Απλούστερες κατασκευές, φθηνότερα, με έμφαση σε ταχύτητα και όχι τόσο σε ασφάλεια. 

Νομίζω πως και τα δύο που κοιτάζω, είναι λίγο υπερβολή για πρώτη ρόδα, αλλά δε θα χρειαστώ να αγοράσω άλλη για πολλλλλλλλλλύ καιρό. 

Τι λέτε και εσείς, ώ σοφοί; 

Edited by Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Hello Boys

Είπα να κάνω ένα update. 
Για αρχή, υπάρχει στην Ομόνια ο https://inlinerollershop.com/el/. Φαντάζομαι τον ξέρετε, εισάγει KingSong και αν κατάλαβα καλά, και GotWay, με εγγύηση και service. 

Anyway, αλλάζω συνεχώς γνώμη για ποια ρόδα να διαλέξω. 
Προς το παρόν σκέφτομαι κάτι μεταξύ KingSong και Gotway. 

Συγκεκριμένα  18XL και MSuper X.

Το σκεπτικό μου: 

  • Να είναι ικανό να ανταποκριθεί σε συνεχείς ανηφόρες με μεγάλη κλήση. (20-30 μοίρες). 
  • Να έχει trolley για να μεταφέρεται σε ηλεκτρικό-τραμ-μετρό. 
  • Να έχει ικανές επιταχύνσεις για τα σημεία που θα χρειαστεί να μπλεχτώ με τα αυτοκίνητα. Κυρίως σε συνθήκες κέντρου Αθήνας. 

Αν έχω καταλάβει καλά τις φιλοσοφίες των εταιριών:

  • KingSong: Πολύ καλές κατασκευές που δεν βγάζουν προβλήματα. Όμως δεν αποδίδουν τόσο "επιθετικά" όσο θα χρειαζόταν. 
    Σε μεγάλες ανηφόρες πάνε αργά.
    Δεν έχουν την ενεργητική ασφάλεια που θα ήθελες όταν βρεθείς στην κυκλοφορία με αυτοκίνητα. 
     
  • GotWay: Απλούστερες κατασκευές, φθηνότερα, με έμφαση σε ταχύτητα και όχι τόσο σε ασφάλεια. 

Νομίζω πως και τα δύο που κοιτάζω, είναι λίγο υπερβολή για πρώτη ρόδα, αλλά δε θα χρειαστώ να αγοράσω άλλη για πολλλλλλλλλλύ καιρό. 

Τι λέτε και εσείς, ώ σοφοί; 

 



Σε αυτά που λες δεν έχεις υπολογίσει

  • το βάρος της ρόδας
  • την οδηγική συμπεριφορά (τι προτιμάς τελικά; εμένα δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λάστιχα και να πηγαίνει ευθεία, αλλά τα μικρά και τα παιχνίδια. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν καλύπτω αποστάσεις)

και είναι λάθος η υπόθεση ότι μια μεγάλη ρόδα έχει μεγαλύτερες επιταχύνσεις.

Η μικρότερη διάμετρος ρόδας αρπάζει πιο γρήγορα (λόγω hub motor) οι μεγάλες ρόδες έχουν μεγαλύτερες τελικές.

Τις κλίσεις μη τις φοβάσαι της ανεβαίνουν όλες οι ρόδες.

Σου προτείνω αν βρεθούμε να έρθεις να κάνεις λίγο ρόδα και να κρίνεις ιδίοις όμμασι.

Αλλος απο εμένα, θα σου πει άλλες απόψεις.

Κατεμέ οι καλύτερες ρόδες που ισσοροπούν όλα τα χαρακτηριστικά είναι 

  • KS16S 
  • Gotway Tesla 84V (δεν την έχω δοκιμάσει).


Η πρώτη στα 17 κιλά, σηκώνεται εύκολα σε καμια σκάλα, οδηγείται φοβερά και μου φαίνεται ποιοτική.
Η Tesla σαν χαρακτηριστικά είναι πολύ καλύτερη, ειδικά λόγω 84V έχει φοβερή απόδοση, όμως είναι πιο βαριά 20+ κιλά νομίζω.


Επίσης σε δρόμους με αμάξια κλπ... απλά ξέχνα το! Μη το κάνεις! Είναι επικίνδυνο παιχνίδι για κίνηση.
 

ΥΓ. αυτά που λες για τις KS δεν τα πολυκαταλαβαίνω .... αργά στις ανηφόρες κλπ. Ούτε τι είναι η ενεργητική ασφάλεια...

Edited by takeda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Τι λέτε και εσείς, ώ σοφοί

Γνώμη μου προσωπικά είναι ακριβώς ότι είπε @takeda στην απάντησή του και θα δώσω έμφαση στο ... ->

13 hours ago, takeda said:

το βάρος της ρόδας

Θα σου φύγει η πίστη εάν δεν έχεις λίγο μπρατσολίαση και όρεξη.

Επίσης μεγάλη έμφαση στο ότι δεν βγαίνεις δρόμο εάν δεν τον ξέρεις το δρόμο, είναι μέσο μετακίνησης, ναι, αλλά όχι για προσπεράσεις, μανούβρες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lefteris said:

δεν βγαίνεις δρόμο εάν δεν τον ξέρεις το δρόμο

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Συζητάμε για αποστάσεις που γνωρίζω και όχι μέσα στην κίνηση. Κυρίως στενά κτλ. Καμία κύρια οδική αρτηρία. Τουλάχιστον για το προβλεπόμενο μέλλον.
Όσο για το βάρος, δεν με πειράζει και τόσο.

@takeda Παρακολουθώ πότε θα ανακοινώσετε κάποιο meeting να σας την πέσω :)

Edited by Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλησπέρα,

Επειδή είναι 100% σίγουρο ότι θα οδηγήσεις σε δρόμο από την στιγμή που είσαι Αθήνα ,αφού στα περισσότερα στενά και στις γειτονιές τα πεζοδρόμια είναι απροσπέλαστα, (και δεν θα πάρεις ρόδα μόνο να πηγαίνεις σε πάρκα) σου προτείνω από την πλευρά μου τα εξής:

Όταν πάρεις την ρόδα αφιέρωσε πολύ χρόνο σε έναν χώρο όπως είναι πχ η πολυτεχνειούπολη. Εκεί έχεις την δυνατότητα να εξασκηθείς στα πάντα, από στενούς διαδρόμους μέχρι δρόμους χωρίς αυτοκίνητα , αλάνες κλπ. Αν μπορείς πήγαινε τις πρώτες φόρες με κάποιον που ξέρει γιατί αυτό θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

Όταν θα νιώσεις έτοιμος και άνετος, να επιταχύνεις, να φρενάρεις, να στρίβεις και να σταματάς και με τα δυο πόδια τότε μπορείς να ξεκινήσεις να οδηγάς στα στενά της γειτονιάς σου.(Προτίμησε βραδινές ώρες όπου η κίνηση είναι περιορισμένη)

Πάρε ένα καλό κράνος και προστατευτικά για τον καρπό οπωσδήποτε.

Αν έχεις καθημερινά ανεβοκατεβάσματα με την ρόδα σε σκαλοπάτια στην δουλειά ή στο σπίτι σου λόγω πχ έλλειψης ασανσέρ ,τότε προτίμησε μια ρόδα 16αρα.(λόγω βάρους)

Αν πάλι δεν έχεις τέτοιο θέμα και μπορείς οικονομικά προτίμησε μια ρόδα 18αρα για την μεγαλύτερη άνεση και ασφάλεια στον δρόμο. Ούτως η άλλως θα είναι ελάχιστες οι φορές που θα χρειαστεί να την σηκώσεις σε μια βόλτα έως και καθόλου.(μόνο για κανένα πεζοδρόμιο ή για να την φορτώσεις στο αυτοκίνητο).

Όλα τα προαναφερόμενα από εμένα και από τους περισσότερους να γνωρίζεις ότι είναι από ελάχιστη εμπειρία με ρόδες. Είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός ίσως χεριού αυτοί που έχουν εμπειρία μεγαλύτερη από ένα χρόνο (οι περισσότεροι ασχολούμαστε ελάχιστους μήνες).

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας πω μια μικρή ιστορία που έγινε τις προάλλες στην Άνω Γλυφάδα, Γούναρη.

Έτσι ήμουν άνετος και ωραίος πηγαίνοντας για καφέ με το Ζ10, ακούω πίσω "ΙΙΙΙΙΠ ΙΙΙΙΠ" (ο γνωστός ήχος του μπατσικού)

λέω ωχ τώρα την κάτσαμε, τώρα θα με πάνε για καμιά εξακρίβωση και πόσα ακόμα πέρασαν από το μυαλό μου.

Κοιτάζω πίσω τους βλέπω με το χέρι σταματά να μου κάνει, εκεί μου πήγε το σκατό στη κάλτσα μιλάμε (σόρρυ για τα γαλλικά μου, true story φρίκαρα έντονα) τα είδα όλα μαύρα έτσι..

σταματάω, καλησπέρα μου λένε καλησπέρα τους λέω, να μη σας τα πολυλογώ..

ΉΘΕΛΑΝ ΑΠΛΆ ΝΑ ΡΩΤΉΣΟΥΝ ΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!

πω ρε παιδιά έτρεμα από όλο το σκηνικό είπα 2-3 πράγματα τα γνωστά μετά με χαιρέτισαν και έφυγαν κυριλέ χωρίς να μου πουν τπτ περίεργο του στυλ να προσέχεις και άλλα.

Πήγα στη καφετέρια και παιδιά έκατσα κάτω έβαλα τη ρόδα δίπλα και άραξα ένα δεκάλεπτο να μαζέψω τις σκέψεις μου, και λίγο τα κομμάτια μου.

Αυτά!

ελπίζω να σας άρεσε, εμένα καθόλου 😁😜😭🤯

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 1:06 PM, Fen said:

Πάρε ένα καλό κράνος και προστατευτικά για τον καρπό οπωσδήποτε.

συμφωνώ και εγώ. Θέλει πάρα πολύ χρόνο να το μάθουμε αλήθεια  καλά, οι βόλτες σκέτες δεν βοηθάνε να ανεβούμε λέβελ νομίζω, θέλει εξάσκηση σε πράγματα νέα, νομίζω καλύτερα να καταπιεστεί κάποιος και να μάθει ποδήλατο πριν αγοράσει μηχανή,  αλλά αν πάμε για μηχανή κατευθείαν τότε κράνος/προστασία σίγουρα. 

 

Λευτέρη ειχες μαζί σου όπλα, πλουτώνιο, κάτι, ή απλά σε πιάνει πανικός με την αστυνομία;  :)

Edited by enaon
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enaon said:

Λευτέρη ειχες μαζί σου όπλα, πλουτώνιο, κάτι, ή απλά σε πιάνει πανικός με την αστυνομία;  :)

Μάλλον τον άγχωσε ο ήχος του μπατσικού...  

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Ένα Urban Thriller με happy ending.
Μακάρι να είναι όλοι οι αξιότιμοι αστυνομικοί μας, απλά περίεργοι. 

Ουφ...

Μακάρι να είναι, σήμερα πήγα στο Carpo Γλυφάδας και κλασσικά ήταν στημένοι έξω 3 ζευγάρια Ζτάδες, Λαμπράκη δίπλα είναι στάνταρ μπατσογωνία, και με μπάνιζαν και ρώτησε ένας τι είναι αυτό "πάλι", να μη σας πρήζω τους είπα τη φάση τις προάλλες και γελούσαν, κακώς λέει σου έκανε κόρνα μπορεί να είχες τρομάξει και να πέσεις, σε μαλάκα είχες πέσει μου είπε κατά λέξει πωωω αχαχαχαχχαχα

12 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Ναι και το ροδάκι που έχει ο @enaon το πρώτο μου και το τσεκάρει αν θα ζήσει ή όχι, είχε έρθει με βοηθητικές, αλλά είναι σκότωμα, μαθαίνεις λάθος.

10 hours ago, enaon said:

συμφωνώ και εγώ. Θέλει πάρα πολύ χρόνο να το μάθουμε αλήθεια  καλά, οι βόλτες σκέτες δεν βοηθάνε να ανεβούμε λέβελ νομίζω, θέλει εξάσκηση σε πράγματα νέα, νομίζω καλύτερα να καταπιεστεί κάποιος και να μάθει ποδήλατο πριν αγοράσει μηχανή,  αλλά αν πάμε για μηχανή κατευθείαν τότε κράνος/προστασία σίγουρα.

Λευτέρη ειχες μαζί σου όπλα, πλουτώνιο, κάτι, ή απλά σε πιάνει πανικός με την αστυνομία;  :)

Πάντα να προσέχουμε και να μην έχουμε θράσσος!

Ναι ρε μαν, κουβαλάω πειραματικά καύσιμα επίσης και κρατικά μυστικά! :P κοίτα είχα ένα άγχος γιατί μικρός δεν είχα δίπλωμα για μηχανάκι και όπου τους έβλεπα έκοβα πέρα, μπορεί να μου έχει μείνει λίγο.. αλλά όπως θα πει και πιο κάτω ο αγαπητός @takeda ...

9 hours ago, takeda said:

Μάλλον τον άγχωσε ο ήχος του μπατσικού...  

Σαφώς ρε.. χέστηκα πάνω μου σου λέω εκείνη τη στιγμή άρχισα να τρέμω λέω τώρα τι έγινε..

Σε άλλα νέα..

Σήμερα κατέβηκα παραλιακή https://euc.world/tour/574771945403313 και έκανα κοντά στα 30χλμ, δεν τα κατέγραψα όλα. Έχω γράψει και βίντεο αλλά θα το ανεβάσω αύριο να το δείτε, πολύ ωραία πάλι Μαρίνες Γλυφάδας, κοντά παραλία κλπ.

Άδειοι οι παράδρομοι της παραλίας, το πάτησα λίγο, σήμερα έπιασα πρώτη φορά τα 40χλμ/ω με το Ζ10 τρόμαξα λίγο, αλλά πήγα και παραπάνω που έγραψε το Pebble Time που το έχω για dashboard αλλά αφού δεν το κράτησε το "νούμερο" next time θα το κάνω screenshot ;) 

Ήμουν έξω από τις 10:40πμ το πρωί μέχρι τις 2:30μμ, το χάρηκα όσο δεν πάει σήμερα.

Και σαφώς όπως το είχε πει και ο @takeda μετά από 3-4 μέρες, καλές βόλτες, συνηθήζεις..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lefteris said:

Σαφώς ρε.. χέστηκα πάνω μου σου λέω εκείνη τη στιγμή άρχισα να τρέμω λέω τώρα τι έγινε..

την επόμενη φορά Λευτέρη κάνε οτι μιλάς στο ρολόι σου, κοίτα έναν στα μάτια και ρώτα χαμογελαστα΄; Τι έτος έχουμε γήινοι; 

Μπορεί και να σου απαντήσουν σοβαρά, θα τους ψαρώσεις και εσύ μια φορά να πάρεις το αίμα σου πίσω, ευκαιρία είναι. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα το κάνω και με το μικρό dashcam που έχω συνήθως ανοιχτό στη ζώνη, σύντομα σε ρόδα ή στο κράνος θα δούμε, θα το έχω και σε βίντεο.

Σκέφτομαι να το παραφράσω λίγο του στυλ

Quote

Συγνώμη γιατί νομίζω έκανα λάθος υπολογισμούς.... Τι χρονιά έχουμε τώρα ;

Πωωω θα γελάσουμε έτσι :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...