Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

38 minutes ago, Petros Makris said:

Με τον καιρό μάλλον θα την φάμε.... 

Κάθε μέρα λέει όχι βροχές και τελικά βρέχει.

Και το windy (νομίζω) δίνει βροχή για κυριακή μεσημέρι. 

 

Κοιτάς απο τώρα τον καιρό για την επόμενη Κυριακή, ή την πάτησες όπως εγώ που νόμιζα οτι είναι για αυτήν μέχρι σήμερα; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπερδέυτηκα άσχημα.

Ηθελα να προτείνω Κυριακή 14 και πρότεινα 21.

Μέγα λάθος. 

Οπως και να έχει αν δεν βρέχει αυτή την κυριακή θα κατέβω.

Φυσικά ισχύει και για 21!!!!!!!!!

 

Edited by Petros Makris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δείς Πέτρο πλάκα τώρα, εγώ για κάποιο λόγο το είχα καταλάβει οτι ειναι για αυτή, το είχα πεί και στα παιδιά, όλα μία χαρά, το είχα διαβάσει το 21, αλλά πράγματι απο την ροή της κουβέντας είχα καταλάβει αυριο. 

Αν δεν βρέχει πάμε, ξεχνάμε τους τύπους και πάμε με την ουσία :)

Edited by enaon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Δεν μπόρεσα να έρθω σήμερα είχα ένα θέμα με παιδί αμάξι κλπ. Μετά πήγα στο μαγαζί και ξεχάστηκα με τη δουλειά.

Σόρρυ που δεν ειδοποίησα, ξεχάστηκα εντελώς!

Πως πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή σε τέτοια μέρη πάντα έχει κόσμο. Μήπως το μεθεπόμενο να γίνει καθημερινή απόγευμα τώρα που μεγάλωσε η μέρα ; (btw αν ναι μπορώ Τρίτη)

Μπορείτε όμως πέρα του Νιάρχου να κάνετε και την παραλιακή μια βόλτα από και προς ένα σημείο and back. Το έχω κάνει και ήταν σούπερ!

Link to comment
Share on other sites


Έκανα ένα post στο the video thread με τον τύπο που ανέφερε ότι η Ninebot έχει σταματήσει την ανάπτυξη νέων ροδων και έχει και πληροφορίες με τα θέματα που έχουν οι Αμερικανοί κα.

δείτε το εδώ.

https://forum.electricunicycle.org/topic/1019-the-video-thread/?do=findComment&comment=227369

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κυριακή 21/4 πάλι στον Νιάρχο ή αλλάξατε γνώμη ;

at @enaon & @Petros Makris & @inMotional
& Ρωτήστε και τους άλλους να μας πούν δεν έχω τα usernames πρόχειρα,
με ένα @ mention θα το δουν νωρίς να το προλάβουμε αν είναι για αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2019 at 2:36 AM, enaon said:

κοίτα να δείς Πέτρο πλάκα τώρα, εγώ για κάποιο λόγο το είχα καταλάβει οτι ειναι για αυτή, το είχα πεί και στα παιδιά, όλα μία χαρά, το είχα διαβάσει το 21, αλλά πράγματι απο την ροή της κουβέντας είχα καταλάβει αυριο. 

Αν δεν βρέχει πάμε, ξεχνάμε τους τύπους και πάμε με την ουσία :)

Τελικά όπως ενημέρωσα και τους άλλους εγώ δεν μπορώ αυτή την Κυριακή 21. 
Καλή φάση ε; σας ανακάτεψα με την λάθος ημερομηνία.

 

Edited by Petros Makris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ μου @enaon έχουμε κανένα νέο από τον ασθενή?

Σε άλλα νέα είμαι τόσο κοντά στην αγορά νέου wheel που με πιάνει τρέλα!

Έχω βάλει στο μάτι να πάρω KS16S μετά και από σχόλια κόσμου αλλά και από δοκιμές από του φίλου @Petros Makris έφτασα στο συμπέρασμα ότι είναι το καλύτερο all-around wheel. Συμπεριφορά, κίνηση, software, κατασκευή (αποστάσεις πετάλια κλπ), απόδοση/μοτέρ/μπαταρία, χερούλι (τα σπάει το χερούλι).

Γνώμη σας για αυτή την επιλογή μου ;
Έχετε να προτίνετε κάτι διαφορετικό ;

Ας κάνουμε μια κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πάει ακόμα το μεταλλάκι σου για κόψιμο Λευτέρη, θα σου πω όταν γίνει.  Το 16σ μοιάζει άρτιο, τέλος που λένε, είναι θέμα μόνο οικονομικό νομίζω. Ψάχνουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα αυτοί, απλά το λέω αν ενδιαφέρει κανέναν.

Quote

 

Thanks for your share.
It's great to hear Greece is suit for unicycle.
We are searching for Greek unicycle/scooter sellers to develop as our distributors.

 

Είχε πολύ κόσμο στου νιάρχου νομίζω, ωραία ήταν αλλά και πιο ήρεμα κάπου να πηγαίναμε ίσως καλύτερα. Ίσως πάλι πολυτεχνειούπολη; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, enaon said:

δεν έχω πάει ακόμα το μεταλλάκι σου για κόψιμο Λευτέρη, θα σου πω όταν γίνει.  Το 16σ μοιάζει άρτιο, τέλος που λένε, είναι θέμα μόνο οικονομικό νομίζω. Ψάχνουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα αυτοί, απλά το λέω αν ενδιαφέρει κανέναν.

Είχε πολύ κόσμο στου νιάρχου νομίζω, ωραία ήταν αλλά και πιο ήρεμα κάπου να πηγαίναμε ίσως καλύτερα. Ίσως πάλι πολυτεχνειούπολη; 



Απ'οτι φαινεται εγω θα αργησω λιγο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, enaon said:

δεν έχω πάει ακόμα το μεταλλάκι σου για κόψιμο Λευτέρη, θα σου πω όταν γίνει.  Το 16σ μοιάζει άρτιο, τέλος που λένε, είναι θέμα μόνο οικονομικό νομίζω. Ψάχνουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα αυτοί, απλά το λέω αν ενδιαφέρει κανέναν.

Είχε πολύ κόσμο στου νιάρχου νομίζω, ωραία ήταν αλλά και πιο ήρεμα κάπου να πηγαίναμε ίσως καλύτερα. Ίσως πάλι πολυτεχνειούπολη; 

Ρε cs λέτε να το πάρουμε σοβαρά να ανοίξουμε κανένα eshop βιτρίνα μόνο και το στοκ σε αποθήκη και να φορτω τη Kingsong, ή θα πάει μασχάλη η δουλειά.. Λέω τώρα.

Εγώ προτείνω trip παιδιά. Δηλαδή να πάρουμε τη παραλιακή όλη μια ευθεία και μετά να το λήξουμε κάπου ώστε με τα μέσα ή αλλιώς να γυρίσουμε πίσω είτε να γίνει round trip πίσω.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Petros Makris said:



Απ'οτι φαινεται εγω θα αργησω λιγο!

Κουράγιο αδερφέ υπομονή και να αναρρώσεις σωστά πάνω από όλα

Link to comment
Share on other sites

ρε γαμώτο, μακάρι να μην σας είχα πει να κάνετε προπόνηση το φασεπλάντ την Κυριακή, θα ένοιωθα λιγότερο γκαντέμης τώρα. Να προσέχουμε παιδιά. Αλήθεια κάντε προπόνηση το πέσιμο, είναι ίδια σημαντικό να μάθει το σώμα μας πώς γίνεται όσο και υπόλοιπα, μπορεί να χρειαστεί. Κράνος, επιγονατίδες, γηπεδάκι μπάσκετ, όρια σε χαμηλή ταχύτητα και οβερλεαν μερικές φορές, να μάθει το σώμα να γυρνάει στον αέρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο σου έκανε ψαράκια όπως στα βιντεάκι και το έχασες, ή απλά πήγε πιο εκεί και σε άφησε εκτός ισορροπίας ;

Πρόλαβες να αγχωθείς ή απλά πέταξες; 

 

γράψε όταν βρεις χρόνο να θες τι έγινε γενικά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, enaon said:

ρε γαμώτο, μακάρι να μην σας είχα πει να κάνετε προπόνηση το φασεπλάντ την Κυριακή, θα ένοιωθα λιγότερο γκαντέμης τώρα. Να προσέχουμε παιδιά. Αλήθεια κάντε προπόνηση το πέσιμο, είναι ίδια σημαντικό να μάθει το σώμα μας πώς γίνεται όσο και υπόλοιπα, μπορεί να χρειαστεί. Κράνος, επιγονατίδες, γηπεδάκι μπάσκετ, όρια σε χαμηλή ταχύτητα και οβερλεαν μερικές φορές, να μάθει το σώμα να γυρνάει στον αέρα. 

Λοιπόν έκλεισε θα κάνουμε προπόνηση με το δικό μου σαβουράκι πτώσεις λακκούβες κλπ για να μη χαλάσετε τις δικές σας ρόδες.

Καλή ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

μετά την πρώτη δοκιμή θα το βάλουμε στον κάδο, είναι φτιαγμένο απο μαλακό πλαστικό. Ο κάθε ένας μόνος του γενικά, στην παραλία έστω τώρα που θα έρθει καλοκαίρι, κάπου, είναι θέμα αντανακλαστικής κίνησης και αυτό, θέλει προπόνηση. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Παιδιά να οργανωθούμε ανοίξτε τα φώτα" 😂😜

Τελικά που Κυριακή;

και αν κάπου μπορούμε 11πμ για να πάω μετά μαγαζί εγώ;

Επίσης να πάρουμε παρουσίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παιδι που μενει ΝΥ και εχει καναλι στο  youtube, αυτος που λεει οτι η ninebot δεν θα βγαλει αλλη ροδα, ειχε φαει μια τουμπα σε ενα βιδεο που πατησε το selfie stick του.

99% ιδια συμπεριφορα μου εκανε...
Θα τα πουμε κ απο κοντα

Edited by Petros Makris
Link to comment
Share on other sites

Είδα το συζητάνε το θέμα με τη γραμμή και στο άλλο thread που άνοιξες κι εσύ, αυτό που πρόσεξες λόγο πέλματος που δεν συμπεριφέρεται σωστά όταν είσαι σε π.χ. μεταξύ πλάκες ή τσιμέντο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...