Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

6 hours ago, Lefteris said:

 Τετάρτη is great. Αλλά δεν έχω ακόμα ρόδα. Έχει νόημα να έρθω... πεζός; 
Μπορώ να έρθω καπάκι μετά την δουλειά. Υπολογίζω να πιάσω παραλία κατά τις ~17:30 (ερχόμενος από μεταμόρφωση με μέσα)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πέτσωσες το user post quote :P 

Από την άλλη μήπως αν έρθει ο Διονύσης βρεθείτε κάπου να τον βοηθήσεις να φέρει και το Ζ10 και το V8 να αρχίσεις και λίγο να μαθαίνεις το Ζ10 μιας και σου έρχεται σε λίγες μέρες γιατί ναι, θα είναι θέμα, εκτός κι αν έχεις κανένα ποδήλατο αν δεν μπορεί ο αδερφός να φέρει και τα 2.

Επίσης μένει απάντηση από τους άλλους αν θέλουν..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω κάποια νέα ως ενημέρωση.

Ο Dan Mace, φίλος του Casey Neistat, σήκωσε μια σελίδα το https://www.notnormalshow.com/

όπου μπορείτε να δείτε εδώ τι παίζει με αυτό https://www.youtube.com/watch?v=Rhl1qSdrwX8

Και έκανα plant ένα seed για Αθήνα, Ελλάδα ζητώντας να ξεσκεπάσουν σε μορφή βίντεο κατακραυγής το ότι έχει πάρει η Ελλάδα λεφτά από την Ευρωπαϊκή ένωση για ποδηλατόδρομους και δεν τους έχουμε, μετά από πρόσφατη συζήτηση που είχαμε σε ένα τραπέζι καθισμένοι τις προάλλες εγώ ο @Tasos Athanasakis και ο @Stavropoulos Dionisios και πριν λίγο μου ήρθε ένα mail ότι δέχτηκαν το SEED μου!!!!!!

Δείτε!

1059917723_Screenshot2019-06-11at01_06_18.thumb.png.8c99362b41ea6d8fb6f11a9bb1961ef6.png

514386250_Screenshot2019-06-11at01_08_18.png.152599afabb74b6f4c57040a6b1ad0c1.png

1802368493_Screenshot2019-06-11at01_08_25.png.da3661f0d82b04b5274cdc7551f1f875.png

 

Πιστεύω ότι εάν γίνει και έρθει από τα μέρη μας και κάνουμε αυτό το βίντεο YouTube ως Expose θα πιάσει αρκετά όσους έχουν ως κεντρικό μέσο το YouTube + Social Media ως information + media consumption. 

Συν, ότι θα φέρει στο φως το πρόβλημά μας, που είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μπορούσα να του προσφέρω δωρεάν διαμονή στην Αθήνα αν μπορεί να τον βοηθήσει αυτό. Για όσες ημέρες χρειαστεί να κάτσει. 

Will check it out !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται το παρακάτω κράνος. Είναι το MET Parachute. Το παρέλαβα σήμερα αλλά φαίνεται τελικά ότι πήρα λάθος μέγεθος. Το συγκεκριμένο είναι Large (59-62). Τιμή 140€.

met-helmets-sito-parachute-BL.jpg

Edited by inMotional
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο και είμαι large κεφάλας, φακ..

Δεν έχω το μαρούλι γιατί χθες βγήκαμε και τα φάγαμε :P 

Σε άλλο θέμα, θα πάμε πουθενά σήμερα? Πολύ θα ήθελα μια Πολυτεχνιούπολη φάση ;) ( @takeda ? )

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

@inMotional το κράνος αν μου κάνει το παίρνω εγώ. Νομίζω είμαι small. 1 φορά έχω φορέσει κράνος μηχανής και δεν είμαι σίγουρος τι μέγεθος είμαι. 

Θες να βρεθούμε να δούμε τι θα παίξει; 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εικόνα νομίζω πως περιγράφει τη γνώμη του μέσου Έλληνα για την ηλεκτροκίνηση. Θα είναι δύσκολο να αλλάξει η γνώμη του κόσμου θετικά σε αυτό το νέο είδος μετακίνησης. 

IMG_20190614_165247.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

@inMotional το κράνος αν μου κάνει το παίρνω εγώ. Νομίζω είμαι small. 1 φορά έχω φορέσει κράνος μηχανής και δεν είμαι σίγουρος τι μέγεθος είμαι. 

Θες να βρεθούμε να δούμε τι θα παίξει; 

 

Πάρε μια μεζούρα και μέτρα περιφέρεια κεφαλιού.

27 minutes ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Αυτή η εικόνα νομίζω πως περιγράφει τη γνώμη του μέσου Έλληνα για την ηλεκτροκίνηση. Θα είναι δύσκολο να αλλάξει η γνώμη του κόσμου θετικά σε αυτό το νέο είδος μετακίνησης. 

IMG_20190614_165247.jpg

Τι έχουνε; Μια χαρά ασορτί είναι.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

@inMotional το κράνος αν μου κάνει το παίρνω εγώ. Νομίζω είμαι small. 1 φορά έχω φορέσει κράνος μηχανής και δεν είμαι σίγουρος τι μέγεθος είμαι. 

Θες να βρεθούμε να δούμε τι θα παίξει;

Εγώ έχω μετρηθεί 58,5 και μου είναι μεγάλο. Αν η περίμετρος σου είναι πάνω από αυτό... μπορεί και να σου κάνει.

Από Δευτέρα και απογευματινές ώρες θα είμαι διαθέσιμος. Μπορούμε να τα πούμε στο γνωστό σημείο... Κάτω Πετράλωνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, τη μέρα που μας πέρασε κατά τις 10πμ το πρωί ήρθε στο σπίτι μου και το Ζ10 του @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος το οποίο παρέλαβε αργότερα το απόγευμα.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Να προσέχεις και καλές βόλτες!

Φτου φτου μη σε ματιάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν ο @Lefteris θα ειχα σκοτώσει τα λεφτά μου σε κανέναν Κινέζο και τώρα θα έτρεχα! 

Είμαστε τυχεροί που τον έχουμε στο community! 

Από χθες το βράδυ έχουν ξεκινήσει οι σαβούρες :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, inMotional said:

Εγώ έχω μετρηθεί 58,5 και μου είναι μεγάλο

56. Αρα και εμένα θα μου είναι μεγάλο. 

Βέβαια μπορούμε να βρεθούμε στο γνωστό σημείο γενικότερα από το κράνος :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος said:

Αν δεν ήταν ο @Lefteris θα ειχα σκοτώσει τα λεφτά μου σε κανέναν Κινέζο και τώρα θα έτρεχα! 

Είμαστε τυχεροί που τον έχουμε στο community! 

Από χθες το βράδυ έχουν ξεκινήσει οι σαβούρες :)

Με κάνεις και κοκκινίζω μωρή τρελή 😉😜😂

Τουλάχιστον ξέρεις ότι το πέρασε διαγνωστικά του έκανε test charge & test run πριν το στείλει και σου βεβαιώνει τη σωστή λειτουργία του. Αυτά ο Κινέζος "δεν" τα προσφέρει. 

Τα  προστατευτικά θέλω να δω πως τα έχεις βάλει να κρίνω ομορφιά ροδας αρχάριου 😁🤣

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lefteris said:

Τα  προστατευτικά θέλω να δω πως τα έχεις βάλει

Δεν παίζω με προστατευτικά παρα μονο με τα pads που είχε η ρόδα απο τη μαμά της. Οταν βγω εξω και δω ποια ειναι τα σημεία αδυναμίας / πτώσης του, θα το ντύσω με αφρό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε αύριο για μια βόλτα κατά τις 7:30 μμ; Προτείνω συνάντηση στο Γκάζι, ακολουθούμε τον ποδηλατόδρομο μέχρι Νιάρχο και επιστροφή. Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, inMotional said:

Τι θα λέγατε αύριο για μια βόλτα κατά τις 7:30 μμ; Προτείνω συνάντηση στο Γκάζι, ακολουθούμε τον ποδηλατόδρομο μέχρι Νιάρχο και επιστροφή. Όσοι πιστοί προσέλθετε!

Υπάρχουν πιθανοτότες να έρθω!

Θα ενημερώσω το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα το ήθελα αλλά δουλεύω 3μμ με 11μμ.

Αλλά σύντομα θα αλλάξει το θέμα εργασίας και ωραρίων οπότε μπορεί να έχω ελεύθερο χρόνο τα απογεύματα και τα Σ/Κ.

Καλά να περνάτε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...