Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

8 hours ago, Lefteris said:

Να το κάνουμε μπλουζάκι

Θα πάρω 2. Στον τρίτο από αριστερά βάλτε το όνομα μου επάνω (τώρα που έχω ξεμείνει από ρόδα)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πάρα πολύ άτυχος και δυστυχώς δεν έχω ούτε το σαραβαλάκι μου το 2ο να σου δώσω να παίζεις τουλάχιστον.

Πω ρε φίλε, τελικά τι σου είπαν ETA πότε παραλαμβάνεις την αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες πιθανότατα Τετάρτη θα βγω με @Tasos Athanasakis και δεν ξέρω αν καταφέρει να έρθει και ο @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος

Έχω κι έναν γνωστό Χρήστο στο Ελληνικό/Γλυφάδα με electric scooter, μήπως έρθει και αυτός.

Αρπάζουμε καφέδες από ένα μέρος που ξέρω και ξεκινάμε βόλτες, γνωριμία κλπ.

Αν θέλετε περισσότεροι πείτε το εδώ! ;) 

Υ.Γ. @inMotional έχεις ποδήλατο?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lefteris said:

Λοιπόν μάγκες πιθανότατα Τετάρτη θα βγω με @Tasos Athanasakis και δεν ξέρω αν καταφέρει να έρθει και ο @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος

Έχω κι έναν γνωστό Χρήστο στο Ελληνικό/Γλυφάδα με electric scooter, μήπως έρθει και αυτός.

Αρπάζουμε καφέδες από ένα μέρος που ξέρω και ξεκινάμε βόλτες, γνωριμία κλπ.

Αν θέλετε περισσότεροι πείτε το εδώ! ;) 

Υ.Γ. @inMotional έχεις ποδήλατο?

Ίσως να έρθω και εγώ, για τι ώρα λέτε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα είναι ο κεντρικός καλεσμένος μας ο @Tasos Athanasakis με ρόδα τότε σίγουρα απόγευμα 

σόρρυ @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος αλλά σίγουρα θα με δεις το πρωί εσύ :P για το άλλο που λέγαμε.

Πιστεύω θα μπορεί κι ένα παιδί ο Διονύσης από το facebook group, παίζει κι ένα άλλο παιδί ο Jose που μένει είναι κοντά Μοσχάτο.

Για συνάντηση και βόλτα σαφώς προτείνω Νιάρχος που είναι και καθημερινή και δεν θα έχει πολύ κόσμο. Αρχίζουμε από πύλη 5 και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μικρό απρόοπτο επειδή μου έβαλαν ρεπό και αύριο στο μαγαζί αλλά σήμερα έχω meeting, έχουμε κάποια θέματα να μην φτάσει ο χρόνος για τη βόλτα.

Πειράζει να το κάνουμε αύριο ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που με τρώει εδώ και κάμποσο καιρό, το έχω ανοίξει ξεχωριστό thread για να υπάρξει συμμετοχή και από τους ξένους εδώ

Πολύ θα ήθελα τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι κλειδώνει μπορεί και ξεκλειδώνει. 

Το θέμα είναι αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος. Μάλλον,  προς το παρόν δεν αξίζει. Η αγορά δεν είναι τόσο μεγάλη και οι αγορές φαίνεται να γίνονται από συγκεκριμένους αξιόπιστους πωλητές.

 

Τώρα για την Ασία δεν μπορώ να έχω άποψη. Φαντάζομαι εκεί όλα παίζουν. Αν γίνουν τα euc γνωστά τότε αυτό θα είναι κάτι που θα πρέπει να προσέχουμε. 

 

Buy from reputable sellers .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για χθες..

Το πρωί βγήκα για καφέ με τον @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος για να μιλήσουμε και γνωριμία.

Το απόγευμα βρέθηκα με τους @Tasos Athanasakis με το AirWheel του και @Stavropoulos Dionisios που ήρθε με το V8 και όχι με το Ζ10 του για να τα δοκιμάσει και ο Τάσος.

Έκανα ένα πρόχειρο βίντεο με φωτό και βίντεο τραβηγμένα από κινητά μας και την Insta 360 του Διονύση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tasos Athanasakis said:

Ωραίος ο Λευτέρης. 👍👍👍

Ωραίος ο Τάσος! ;) 

Κανονίστε να πάμε περισσότεροι και να βρεθούμε ένα τσικ νωρίτερα για να προλάβουμε να το δούμε όλο την επόμενη φορά.

Αν και μιλήσαμε για περίπου 1,5 ώρα στο καφέ.. νταξ ήταν για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σκέφτομαι να πάρω την δεύτερη μου ρόδα (αφού η πρώτη ninebot s2 έχει καταληφθεί απο την κοπέλα μου)

Κατέληξα στην kingsong ks16s

Αλλά έχω μπερδευτεί λίγο γιατί κυκλοφορούν πολλές εκδοσεις(ks16a,b,c  840wh 680wh)

Βρήκα αυτήν απο το παρακάτω site 

https://www.1radwerkstatt.de/epages/80603321.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/80603321/Products/KS16[1]

Είναι η Ks16s? Γιατί ο τύπος γράφει σκέτο ks16 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλός ο 1rad (aka Chris) και παίζει ο καλύτερος επισκευαστής στο Ευρωπαϊστάν γύρω μας.

Εκεί πάει τις ρόδες του και ο δικό μου Γερμανός φίλος που το πουλάει εδώ

Γενικά είναι απίστευτα καλή ρόδα, τη γουστάρω απίστευτα και καβαλιέται εύκολα και αποδίδει σούπερ

Αν δεν καταφέρεις να το βρεις σε καλή τιμή, μπορεί ο γνωστός μου να μας βοηθήσει με μια πατέντα.

Link to comment
Share on other sites

Για τους δικούς μας με Z series ρόδες έτοιμο το Mario Snes sounds/voices pack που μόλις τελείωσα.

Αν γουστάρετε για σας δέχομαι "και" παραγγελίες ;) :P 

Edit: το μόνο που μένει να του βάλω του Ζ10 ένα ωραίο Mario sticker, μπορεί και shroom δεν ξέρω ακόμα ψάχνω :D 

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Spinski said:

Λοιπόν παιδιά σκέφτομαι να πάρω την δεύτερη μου ρόδα (αφού η πρώτη ninebot s2 έχει καταληφθεί απο την κοπέλα μου)

Κατέληξα στην kingsong ks16s

Αλλά έχω μπερδευτεί λίγο γιατί κυκλοφορούν πολλές εκδοσεις(ks16a,b,c  840wh 680wh)

Βρήκα αυτήν απο το παρακάτω site 

https://www.1radwerkstatt.de/epages/80603321.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/80603321/Products/KS16[1]

Είναι η Ks16s? Γιατί ο τύπος γράφει σκέτο ks16 

Οχι δεν ειναι η KS16S.

 

Να στείλεις email , να γράψεις με bold και μεγάλο font              KS16S , Matt Black, 840Wh



Πες του σε στέλνει ο Πέτρος απο Αθήνα (εμένα μου την άφησε 1300 including shipping αλλά του έχω πάει 10 άτομα και έχω πάρει πολλά απο εκεί, και μια Ζ10).
Κάποια καλή τιμή θα σου κάνει.

Στην θέση σου θα έπαιρνα με την μία και τα μεγάλα πατάκια (αν έχεις μεγάλο πέλμα)

Τελευταία τα έχει χαμένα ο γερμανός και αργεί πολύ στα mail.

Αν μιλάς βαρβαρικά πάρτον τηλέφωνο.

Edited by takeda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το πάρω από γνωστό γερμανό φίλο του Chris (1rad) κοντά στα 1350€ θα μάθω αύριο περισσότερα.

Αλλά πραγματικά προτείνω KS16S που το έχω τρέξει με τον @takeda αρκετά και το γουστάρω απίστευτα.

Το ίδιο προτείνω και στον φίλο @Tasos Athanasakis

Link to comment
Share on other sites

Του έστειλα mail τώρα περιμένουμε. Αν μου το αφήσει 1400-1440€ μαζί με τα μεγάλα pedals θα ειναι τελεια(λέτε να τα χρειαστώ; 45 παπούτσι φοράω) 

@Lefteris Μεταχειρισμένο 1350€;

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Spinski said:

Του έστειλα mail τώρα περιμένουμε. Αν μου το αφήσει 1400-1440€ μαζί με τα μεγάλα pedals θα ειναι τελεια(λέτε να τα χρειαστώ; 45 παπούτσι φοράω) 

@Lefteris Μεταχειρισμένο 1350€;

 

 

Brand new και με εγγύηση.

Έχω κονέ χωρίς ΦΠΑ αλλά θα πρέπει να το δούμε το εάν. Περιμένω να περάσει λίγη ώρα να ρωτήσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω:

Ενα euc είναι απλούστερο μηχανικά από ένα e-scooter?

Το euc μου φαίνεται robust σε σχέση με το scooter που διπλώνει και ξεδιπλώνει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμείς είμαστε πιο compact και με μεγαλύτερες μπαταρίες και γενικά περισσότερο life expectancy, και μιας και το έφερες σε κουβέντα το ίδιο λέει και ο 

@Hsiang στο τελευταίο του βίντεο εδώ https://www.youtube.com/watch?v=NyPUU0qy8uI για τις ρόδες μας που υπερτερούν σε σχέση με τα e-scooters.

Σε άλλο θέμα, αύριο έχω ρεπό αλλά είναι wife's birthday, αλλά... έχω και την Τετάρτη ρεπό, οπότε, ποιος θέλει βόλτα?

Συνήθεις ύποπτοι σε τι φάση είστε ? :

@Tasos Athanasakis
@Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος
@takeda
@inMotional (ήρθε?)
@enaon
+ Γιώργος με το E+ που δεν ξέρω το handle του από τότε που είχαμε βγει
Ξέχασα και τον @Stavropoulos Dionisios & @Spinski ;) 

Εγώ πάντως μέσα για το απόγευμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...