Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

7 hours ago, enaon said:

εγώ κατάλαβα τι λέει, οτι τους καταπίνει :)

και εγώ το ίδιο παθαίνω, αν δώ ποδήλατο απο μακρυά κάτι με πιάνει, βγαίνω εκτός στόχου, ξεχνάω που πήγαινα και βάζω σκοπό να του σπάσω τα νεύρα. Όταν τον πλησιάσω περιμένω λίγο να έρθει η ερώτηση: -τι ειναι αυτό; -ποδήλατο χωρίς βοηθητική, και εξαφανίζομαι :ph34r:

Φίλε το έκανα εικόνα, έχω πεθάνει στα γέλια.. εγώ ακολουθούσα κάτι τύπους και είχα το κουδουνάκι από ποδήλατο στο αριστερό χέρι στον δείκτη και με τον αντίχειρα το έριχνα ένα ντιν για τον κόσμο, και να τους βλέπεις κάτω παραλία ξέρω γω, να κοιτάζονται μα έχω πίσω και να γυρνάνε ένα κεφάλι να σε βλέπουν με το "εργαλείο" και να λες τώρα μαλάκα θα πέσει πάνω σε κάτι χααχααχ (όχι ότι θέλω το κακό τους ρε παιδιά γελάω), και αρχίζουν ερωτήσεις κλπ.

Αλλά η δική σου απάντηση, ποδήλατο χωρίς βοηθητική!!! ΩΩΩΩΩΧΧΧ σου λέω πόνο μόνο 💪

1 hour ago, Petros Makris said:

Λευτέρη, ότι τραβάει η ψυχή σου.

Δεν πολύείμαι active σε τέτοια τι να σου πω.

Ισως είναι καλό για αγγελίες κλπ, αλλά δεν βλέπω καμια κίνηση ώστε να υπάρχει ανάγκη επι του παρόντος. Στο μέλλον μπορεί να αλλάξει το τοπίο δεν λέω.

Μήπως να έκανες κατι πιο γενικό για ηλεκτροκίνητα να έχει κόσμο;

 

Λες να το κάνουμε για greenride ξέρω γω? Πέτρο εγώ όρεξη την έχω το στήνω μπαμ δεν υπάρχει θέμα, προτάσεις θέλω.

Μου αρέσει γενικά ένα γενικού ενδιαφέροντος περί της ηλεκτροκίνησης και της green φάσης.. υπάρχουν τέτοια site?
Αν ναι πείτε ρε παιδιά κανένα!?!?!

----------------

Τώρα στα δικά μου. Σήμερα 26 Μαρτίου 2019 η ρόδα έκανε το τελευταίο της δρομολόγιο. Ανάβει δίνει φουλ μπάρες ανεβαίνεις και στα 10μ κλείνει και σε πετάει πάτωμα. Να ζήσουμε να την θυμόμαστε!

Σε άλλα νέα, πιο σύντομα θα έχω άλλο εργαλείο, stay tuned! :P

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι πηγαίνοντας βόλτες με φίλους μου ποδηλάτες (εγώ με euc  και αυτοί με ποδήλατο) δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό μου. Αναγκαζόμουν να τους περιμένω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει μόνο 4 φορές και περιμένεις τα ποδήλατα; 4 φορές από μία εβδομάδα η κάθε φορά, ή απλά είσαι αστέρι; :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοινότητα!

Είστε έτοιμοι για αύριο το πρωί? I know i am!!

Είδα τον καιρό, θα είναι καλός με ωραία αίσθηση (sauce accuweather και freemeteo) θα έχουμε λίγο αέρα.

Θα ήθελα να θέσω το θέμα "κινηματογράφηση"!
Εάν θέλετε μπορείτε να στείλετε ότι βίντεο τραβήξετε με χρήση του Firefox Send είτε WeTransfer στο email μου
lefteros [@] me [.] com (μην τα στείλετε ωμά θα έχω θέμα με το inbox)

Και θα σας φτιάξω ένα μοντάζ με το compilation με βάση την ώρα που τραβηξε ο καθένας το βίντεο και το περιεχόμενό του.

Εάν κάποιος αντιμετοπίσει πρόβλημα ας μου στείλει σε pm να του δώσω το κινητό μου για άμεση επικοινωνία.

edit: και σύνδεσμο στο weather underground station

https://u.lefteros.com/2iVHLyB

 

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

λευτερη εμένα δεν μου αρέσει να με λες κοινότητα, θέλω να με λες πλανητική κοσμοσυρροή. 

Στο θέμα μας τώρα, φέρε και το χαλασμένο σου ροδάκι αύριο αν θες και δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις για λίγο καιρό, αν βρω χρόνο θα στο φτιάξω, με ηρεμία όμως, οπότε σκέψου το :)

Edited by enaon
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραν στην Πλανητική Κοσμοσυρροή εν'ονόματι enaon :P

Ωπ έχουμε άνεση για επισκευές, θα τρελαθώ!!

Θα έχεις αμάξι γιατί δεν πάει βήμα το δικό μου μη το κουβαλάμε τσάμπα! (εγώ θα πρότεινα άλλη μέρα μη στο φορτώσω, αλλά ότι θες μου λες)

Όποιος έχει συμβατή ρόδα με το WheeLog έχω pebble time να κάνουμε δοκιμή για ταχύμετρο.

Σκεφτόμουν να φέρω laptop ή άλλο, αλλά λέω μαλακία δεν θα καθόμαστε και πολύ! :P Με τα κινητά τα βίντεο κλπ.

Αύριο πρωί από κοντά λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις κάμερες και τα βιντεάκια, πάμε να κάνουμε βόλτα  με τα ροδάκια, να γνωριστούμε και να δούμε το 16ς, οι κάμερες θα βοηθήσουν να κάνουμε βλακείες, άλλη φορά.

Θα έχω αυτοκίνητο,  αν θές να μου την αφήσεις και να την πάρεις σε κανέναν μήνα φέρε την μαζί. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, enaon said:

Άσε τις κάμερες και τα βιντεάκια, πάμε να κάνουμε βόλτα  με τα ροδάκια, να γνωριστούμε και να δούμε το 16ς, οι κάμερες θα βοηθήσουν να κάνουμε βλακείες, άλλη φορά.

Καλά ναι θα έχουμε εργαλείο να χαζέψουμε και σε ματ μαύρο τα σπάει, χωρίς υπερβολές. Όχι ρε θα τραβήξουμε κάτι δεν γίνεται πρώτη φορά meeting όλοι οι "Green Riders" και να μην έχουμε ντοκουμέντα, είπαμε και πως μερικά post πίσω ότι τραβήξουν όσοι έρθουν αύριο να τα κάνω ένα μοντάτζζ.

Θα έχω αυτοκίνητο,  αν θές να μου την αφήσεις και να την πάρεις σε κανέναν μήνα φέρε την μαζί.

Καλά εσύ θέλεις να με σκλαβώσεις ανεπανόρθωτα έτσι.. το πας φιρί φιρί! :P

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lefteris said:

Όχι ρε θα τραβήξουμε κάτι δεν γίνεται πρώτη φορά meeting όλοι οι "Green Riders" και να μην έχουμε ντοκουμέντα

μια χαρά γίνεται, πολύ εύκολο είναι, η δύναμη της αδράνειας. Μπορεί να φέρει ένα παιδί ένα καλό ντρόνε και να τραβήξουμε μερικά πλάνα από ψηλά καλά, αλλά μην ετοιμάζεσαι για βιντεάκια με ντακφασες και χιφιβες :)

Edited by enaon
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, enaon said:

[...]αλλά μην ετοιμάζεσαι για βιντεάκια με ντακφασες και χιφιβες :)

αχαχαχαΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧχα ρε φίλε κάθομαι σαλόνι και γελάω με πέθανες..

Κόντρες θέλω να κάνουμε αύριο ΚΟΝΤΡΕΣ! :D:P:P:P

b6Wv5aM.png

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ετοιμασίες και ξεκινάμεεεεεεε

/Ασχετο

Κοιτούσα διάφορα βίντεο και τελικά όσοι έχουν πέσει με Z6-Z8-Z10 έχει να κάνει με το wobbling. Δείτε στο βίντεο εδώ μετά το 0:50

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Lefteris said:

Καλημέρα. Ετοιμασίες και ξεκινάμεεεεεεε

/Ασχετο

Κοιτούσα διάφορα βίντεο και τελικά όσοι έχουν πέσει με Z6-Z8-Z10 έχει να κάνει με το wobbling. Δείτε στο βίντεο εδώ μετά το 0:50

Μου έτυχε μια φορά όταν μάζεψα 40-45 χλμ με το ζ10 και αγχώθηκα πολύ, δεν έπεσα φρέναρα ευτυχώς.

Ενας φίλος μου που έχει το Ζ10 πάλι, του το έκανε στις αρχές και μετά δεν του ξαναέκανε (λέει!). Μαθαίνεται (Λέει).

Link to comment
Share on other sites

Και όπως θυμάσαι Εγώ ήμουνα στο τσακ να το πάρω

Από ότι έχω δει από όλα τα βίντεο Όλοι έχουν πρόβλημα με τον τρόπο που κινείται Ακόμα και στις ευθείες και όταν μου είπες εσύ περισσότερα Όταν βρεθήκαμε τότε αποφάσισα να μην πάρω τη ρόδα

όλα αυτά τα γράφω με φωνητική πληκτρολόγηση δεν ξέρω πως θα φτάσουνε όπως και να έχει στο τέλος του μηνύματος θα πατήσω το κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Ωπ φόρτωσες Ζ10? Πως και τέτοια επιλογή;

(Ζ10 ή Ζ6?) το μόνο που κοιτάζω είναι ότι είναι όμορφο, δίπλα δίπλα με το KS16S σε pretty looks..

ενδέχεται να φτάσω νωρίς γαμώτο. Είναι άδειοι οι δρόμοι 😵😐

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Petros Makris said:

[...]Ενας φίλος μου που έχει το Ζ10[...]

Θα είναι στη παρέα μας ο φίλος σήμερα;

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα τα παιδιά συνέχισαν, φοβερή βόλτα σήμερα, το μέρος απίστευτο για τα πάντα, έχει ευθείες δρόμους μονοπάτια δέντρα, μιλάμε δεν θα μπορούσαμε για 1ο meeting καλύτερα!!

Σύντομα και πλάνα/φωτό από το σημερινό meeting.

Το καλό είναι ότι σήμερα είχαμε την ευκαιρία να δοκιμάσουμε InMotion V10F, Ninebot Z10, Kingsong KS16S, Ninebot C+ και ευτυχώς δεν δοκιμάσαμε το δικό μου το firewheel clone γιατί τώρα θα κλέγαμε πόδια! :P

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ ωραία, ευχαριστώ τον Πέτρο και τον Ινμοτιοναλ για την ευκαιρία να δώ το ζ10 και το 16ς και το v10f από κοντά, πολύ χρήσιμη εμπειρία. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Petros Makris said:

Προτείνω επόμενο meeting Κυριακή 21/04 στο Νιάρχο

Να βρεθούμε λίγο πιο ανθρώπινη ώρα, πχ 12:00.

What say you.

Να πω την αλήθεια ψήνομαι τρελά, αλλά έχω κοπεί που δεν έχω εργαλείο και σαν αναγκάζω να με δίνετε μια δική σας.

Αλλά, δουλεύω στις 3μμ στο Ελληνικό, πράγμα που με θέτει σε λίγο δύσκολη θέση από πλευράς χρόνου. Θα προτείνω γυναίκα να πάμε πακέτο να πάει με τη κόρη στο Νιάρχο ή κάπου κοντά μέχρι να πάει ξέρω γω 2:20 και να την κάνω για το δρόμο της επιστροφής.

Μέχρι την επόμενη βδομάδα λοιπόν θα έχω απάντηση... :-/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για ευκολία άμεσης επικοινωνίας πέρα από το forum έχω φτιάξει ένα Telegram Group

https://t.me/pevgreece (pev == personal electric vehicle)

όσοι πιστοί είναι public και χωρίς δικό μας bot, αν δείτε τπτ διαφημίσεις πείτε μου να πετάξω έξω τα bots..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...