Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

Παίζει και το άλλο, ένα μικρό φθηνό android phone με συνεχής σύνδεση μέσα στο ροδικό μας από κάπου που δίνει 5V 1mhA δεν θα έκανε δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τρόποι να ελέγχεις ένα android phone στο σύνολό του.. απλά θα ήταν μια απλή λύση σε ένα περίπλοκο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ισως μπορέσω να έχω κάποια έκπτωση στο GPS tracker η στην μηνιαία συνδρομή. Πάντα για το link που ανέφερα παραπάνω λόγο της εταιρίας. 

Αυτό έχει e-sim και  δεν υπάρχει ανάγκη για να του βάζεις πακέτα με data. Απλά δίνεις 3€/μηνα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 

Μειονέκτημα: θα πρέπει κάθε τόσο να ανοίγεις τη ρόδα για να το βγάλεις και να το φορτίσεις. Δε θα έμπαινα σε κόπο να το συνδέσω με τη μπαταρία της ρόδας. 

Επίσης εχεις και ένα GPS σήμα που αφορά τη θέση σου,  αν σου συμβεί κάτι και μένεις στο πουθενά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ως τώρα είναι η πιο φθηνή λύση και θα μπορούσε να έχουμε το usb που το chargάρει σε κάποιο σημείο να βγαίνει για ευκολία ίσα ίσα το connector.. αλλά 1-2 μέρες ανάλογα με τη χρήση που αναφέρει, είναι λίγο ρε γαμώτο και επίσης οι φωτό στο site της Voda δεν δείχνουν καθόλου real life usage παρά steady shoots από καναπέδες ποδήλατα κλπ.

Έχουμε κάπου να το δούμε live? π.χ. youtube video ή αν πάμε από κατάστημα να το δούμε χεράτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τι λέτε να κάνουμε αυτή τη ωραία Κυριακή? Θα πάμε καμία βόλτα?

Επίσης, μένει και το θέμα ότι χανόμαστε κατά καιρούς, είτε από εδώ είτε καθόλου στο euc.gr 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκλεισε σήμερα στα μπαμ "βολτικό"

έχουμε και λέμε :

  • 7:30 ραντεβού στο γνωστό σημείο στον Κεραμεικό, θα βρεθώ εγώ με @inMotional
  • 8:00μμ 2ο σημείο ραντεβού Νιάρχο θα βρούμε τον @takeda
  • και συνέχεια βόλτας στη παραλία.

Όσοι πιστοί προσέλθετε, προσοχή δεν θα περιμένουμε στα σημεία αν δεν έρθετε πάρτε την ευθεία μέχρι να μας βρείτε ;) 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η βόλτα χθες ήταν σκέτη τρέλα! 

Όχι μόνο στο δρόμο βρήκαμε και τον Σπύρο και πήγαμε παρέα παραλιακά.

Μετά φτάσαμε μικρολίμανο και τα υπόλοιπα δεν σας τα λέω, το αφήνω στη φαντασία σας.

ένα hint γυρίσαμε αργά σπίτια μας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα βγούμε βόλτα κέντρο με τον Χρήστο, όποιος θέλει ας πει εδώ και βρισκόμαστε,
παίζει μοναστηράκι θησία και γύρω γύρω, μετά θα έχει ρέκλα και καφέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
7 hours ago, takeda said:

:efefd8a002:        Τι λέτε για Σάββατο απόγευμα βόλτα;  :popcorn:

 

Εάν θα είναι με τέτοια σκαμπανεβάσματα το "Σάββατο

Τότε όχι χαχαχαχαχα 😂😂😂

Εγώ μέσα ότι ώρα πείτε όπου πείτε 👌👍💪

Link to comment
Share on other sites

@takeda @Fen @enaon 
και υπόλοιποι.. έχετε να προτείνετε δρομολόγιο?

εγώ σκέφτομαι να βρεθούμε μοναστηράκι μετρό, να πάμε μέχρι κεραμεικό, μετά ποδηλατόδρομο μέχρι Νιάρχος, και τα γύρω μέρη του και μετά βλέπουμε.

πως σας ακούγεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια, εγώ δεν μπορούσα σήμερα (προφανώς)

Σάββατο να πούμε 4 ο κλόκ εκεί που είχαμε βρεθεί, απέναντι απο την τεχνόπολη;

σας γουστάρει;

 

 

 

 

https://www.google.com/maps/place/Technopolis/@37.9769048,23.7134288,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x198e1f6bb95c46b4!8m2!3d37.9777776!4d23.7136161


2.png.24b231d2b752e312dadf7a4d162bca7c.png

1.png

Edited by takeda
Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό μέρος δηλαδή, στην ψησταριά " Ο Πέτρος " στην αρχή του ποδηλατόδρομου. 

Επειδή Σάββατο τέτοια ώρα θα παίζει και κίνηση να σκεφτούμε και την πολυτεχνειούπολη ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν πούμε για πολυτεχνειούπολη λόγο κόσμου, σκεφτείτε την εναλλακτική να ανέβουμε στον Υμηττό, έχει και ωραία καφετέρια στην διαδρομή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπου κανονίσετε πάντως εγώ είμαι μέσα. Θα έρθω μόνο με ροδικό από κάποιο σημείο που τελειώνει το μετρό/ηλεκτρικό/μέσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Σάββατο έφτασε.., να κλείσουμε για πολυτεχνειούπολη και μετά με την βοήθεια του Πέτρου που ξέρει τα μέρη να κατευθυνθουμε πανεπιστημιουπολη και να καταλήξουμε με λίγη ανάβαση Υμηττό για καφέ και συζήτηση στην καλοπούλα ? 15:30 είναι καλά ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...