Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

Παίζει αύριο πρωί 10 ή 11πμ συνάντηση μετρό Ελληνικό και βόλτα νότια προάστια. 

Θα υπάρξει στάση για καφέ. 

Όσοι πιστοί αναφέρατε Forum, messenger, telegram, Viber, WhatsApp. 

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο έδωσα το ανανεωμένο γλωσσικό πακέτο για την νέα έκδοση του euc.world που έρχεται.

έκανα πολλές αλλαγές, όπως αντί για ρόδα να λέει μονόροδο και άλλα.

Εάν δείτε κάτι που να κάνει μπαμ είτε και κάτι μικρό που να μην ταιριάζει πείτε μου εδώ να το διορθώσω.

 

Καλή ξεκούραση σε όλους και εύχομαι ευχές για ένα καλύτερο έτος με περισσότερες βόλτες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα και καλή Κυριακή. 

Αν είναι εύκολο και έχετε χρόνο προσθέστε τις πληροφορίες της ρόδας σας και ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει το project. 

More info here 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα που οι νύχτες είναι μεγάλες και δεν με παίρνει με τα γυαλιά μες τη νύχτα με το ninebot z10, σκεφτόμουν να βρω ένα ωραίο γυαλί εργασίας ή τουλάχιστον χωρίς προστασία ηλίου μόνο διαφανές. Έχετε να προτείνετε κάτι; έχω δει μερικά skroutz κλπ. Αν ξέρετε κάποια καλύτερη πιο ποιοτική λύση πείτε μου γιατί σε αυτά είμαι σκράπας.. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2020 at 5:09 PM, Lefteris said:

Τώρα που οι νύχτες είναι μεγάλες και δεν με παίρνει με τα γυαλιά μες τη νύχτα με το ninebot z10, σκεφτόμουν να βρω ένα ωραίο γυαλί εργασίας ή τουλάχιστον χωρίς προστασία ηλίου μόνο διαφανές. Έχετε να προτείνετε κάτι; έχω δει μερικά skroutz κλπ. Αν ξέρετε κάποια καλύτερη πιο ποιοτική λύση πείτε μου γιατί σε αυτά είμαι σκράπας.. 

Δεν υπάρχει κάτι καλό.
Μπαίνεις σε χρωματοπωλείο παίρνεις, 1 ευρώ κάνουν. 
Μόλις χαραχτούν καινούργια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσοι έχετε pebble ή άλλο bt συσκευή και θέλετε να κάνετε διάφορα macro με τη ρόδα κ.α. παρουσιάζω ένα εύκολο recipe εδώ

Αν έχετε απορίες ρωτήστε με.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. 

C3Us2Fn.gif.5b5d0125ab2e4f3a15c1e1756eeb410f.gif

Να ενημερώσω ότι αυτή την Κυριακή 26/1/2020 έχει προγραμματιστεί η πρώτη μεγάλη μάζωξη του 2020 όλων των ηλεκτροκινητιστών με ρόδες στη γνωστή είσοδο της Πολυτεχνειούπολης 

Το ραντεβού Ηρώων Πολυτεχνείου και Οδυσσέα Ανδρούτσου στην πύλη εισόδου.

123.png.49be453fd2a04db378c1ddad1b5e01e8.png.b8031d837899d4fec538f045936052c5.png

Συγκέντρωση στις 3:30μμ sharp... 

Συμμετοχές ως τώρα :

 @takeda (μήπως και Αντρέας πήρε νέα ρόδα να έρθει;) @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος (με κάτι έκπληξη) @inMotional  μπορεί λίγο αργότερα ο @Tasos Athanasakis  

Προσκαλούμε τον @Fen , και @enaon(μήπως και ο φίλος Γιώργος), επίσης @Spinskiμε τη κοπέλα του σαφώς, ξεχνάω κάποιους;;; 😂 

Θα παίξει τρελή φάση δοκιμάζοντας κάτι νέο. 

b6Wv5aM.png.892a8ea463d309d4d846e97d58b53cb5.png

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή ακυρώθηκε η βόλτα όπως έχουμε αναφέρει και εδώ στο φόρουμ στο προηγούμενο post αλλά και στο Telegram group

EUC.gr 🇬🇷 Ένα Ελληνικό γκρουπ για λάτρεις της Ηλεκτροκίνησης! https://t.me/EUC_gr

Λόγο του ότι ότι ένα από τα μέλη της παρέας νοσηλεύεται είπαμε τη βόλτα να τη αλλάξουμε ημερομηνία για την επόμενη Κυριακή.

Αλλά εγώ θα βγω το μεσημέρι βόλτα στα νότια και θα έρθει μαζί μου ο @inMotional. Είπαμε κατά τις 2 με 2:30μμ συνάντηση στο μετρό Ελληνικού.

Εάν ενδιαφέρεται κανείς να γυρίσουμε τη Ριβιέρα της Γλυφάδας, αλλά αναφέρετε το εδώ. Όποιος έρθει κερνάω καφέ 🤘💪👍👌😉🤣

Link to comment
Share on other sites

o user EUCO.us. στο instagram παρέλαβε πριν 2 μέρες MSP (MSuper X Pro) και το δοκιμάζουν.

https://www.instagram.com/EUCO.us/

Έχουν live unboxing σήμερα 26/1/2020 στις 2pm PST που δυστυχώς σε εμάς GMT+2 είναι 0:00 (12μμ το βράδυ) :’( 

Anyway θα κάτσω να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για την επόμενη Κυριακή 2/2/2020 αλλά μαζί με e-scooterάδες ίδιο σημείο στςι 3μμ αυστηρά!

Δηλώσεις συμμετοχής εδώ και στο 

https://www.facebook.com/groups/2248954775377284/permalink/2488448461427913/ το post, και 
https://www.facebook.com/events/956991658036103/ για το event για συμμετοχή εκεί!

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2020 at 11:19 PM, Lefteris said:

Καλησπέρα σας. 

C3Us2Fn.gif.5b5d0125ab2e4f3a15c1e1756eeb410f.gif

Να ενημερώσω ότι αυτή την Κυριακή 26/1/2020 έχει προγραμματιστεί η πρώτη μεγάλη μάζωξη του 2020 όλων των ηλεκτροκινητιστών με ρόδες στη γνωστή είσοδο της Πολυτεχνειούπολης 

Το ραντεβού Ηρώων Πολυτεχνείου και Οδυσσέα Ανδρούτσου στην πύλη εισόδου.

123.png.49be453fd2a04db378c1ddad1b5e01e8.png.b8031d837899d4fec538f045936052c5.png

Συγκέντρωση στις 3:30μμ sharp... 

Συμμετοχές ως τώρα :

 @takeda (μήπως και Αντρέας πήρε νέα ρόδα να έρθει;) @Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος (με κάτι έκπληξη) @inMotional  μπορεί λίγο αργότερα ο @Tasos Athanasakis  

Προσκαλούμε τον @Fen , και @enaon(μήπως και ο φίλος Γιώργος), επίσης @Spinskiμε τη κοπέλα του σαφώς, ξεχνάω κάποιους;;; 😂 

Θα παίξει τρελή φάση δοκιμάζοντας κάτι νέο. 

b6Wv5aM.png.892a8ea463d309d4d846e97d58b53cb5.png

Ισχύει το σημερινό ίδιοι σε quote 

Σας περιμένουμε 3μμ στη πύλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Να φέρω κάτι στην προσοχή σας παρακαλώ.

Ο Sebastian Łastowski ο φίλος που έφτιαξε το euc world και ότι άλλο με χάρτες trips tracking κλπ χρειάζεται τη βοήθεια όλων μας για να συνεχίσει το project. Σε στυλ αν θέλεις να του πεις σε κερνάω ένα καφέ το μήνα είναι σαν να του δίνεις 20€ το χρόνο. Έτσι το βλέπω τουλάχιστον εγώ.

Οπότε όσοι χρησιμοποιείτε το app και όσοι επρόκειτο, διότι είναι σούπερ αξιόλογη και δωρεάν εφαρμογή, βοηθήστε το project euc world app από εδώ 

https://forum.electricunicycle.org/topic/17177-support-euc-world-project/

 

Edited by Lefteris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα καλό μήνα και καλά κούλουμα. 

Έχουμε ένα poll στο Telegram περί αν θα κάνουμε βόλτα την επόμενη βδομάδα ποια μέρα, Σάββατο ή Κυριακή. Και σαφώς πρέπει να δούμε το "που" 

https://t.me/EUC_gr/2485

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά.. στήνουμε ένα group video call να πούμε τα νέα μας και πως περνάμε τη καραντίνα ο καθένας γενικά. Είμαστε μια πολύ ιδιαίτερη ομάδα γύρω από τα EUC και ο καθένας μπορώ να πω πολύ διαφορετικός.

Θα ήθελα και να σπάσω τη καθημερινότητα αλλά και να δω τι κάνετε κι εσείς γενικά, μου λείψατε.

Ελεύθερα τη γνώμη σας για ΝΑΙ ή ΟΧΙ και σχόλια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...