Jump to content

🇬🇷 Hellenic (Greek) Thread


Lefteris

Recommended Posts

δεν ξέρω κανέναν να φτιάχνει αν και είναι απλό, θα υπάρχουν. Στο είπα  στην περίπτωση που έχεις όρεξη/γνώσεις να το κάνεις μόνος σου, αν είναι να μπλέξεις με αγορές από τρίτους κλπ, καλύτερα κράτα χρήματα να πάρεις ένα πιο καλό από την αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anoiti said:

Hello guys,

I live in london, uk but come to athens & porto rafti several times a year (i married a greek girl...opa). I'm looking to pick up a scooter to use while I'm over there, especially in porto rafti.

I was thinking of picking up an M365 pro , (easy to do, there's a Mi Store in Chalandri), but the roads in porto rafti are bad and i don't want a puncture, so i was looking at the zoom stryder, the es4 or maybe a zero 8.

i was wondering if you can recommend a good store to buy from in athens, especially near chalandri? I had a search and checked skroutz etc, and found stores like bataria.gr but i really have no idea if they are any good or if customer support is ok if something goes wrong.

can you advise a stupid foreigner?

hello, 

Not sure about where to get the best support, but have you considered fiting the 365 with solid tyres?

https://www.banggood.com/buy/m365-pro-xiaomi-solid-tire.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα,

Πριν 20 μέρες είχα ανέβει στα κεντρικά της εταιρίας στην Αγγλία και ένας συνάδελφος έχει ένα InMotion V10. Με το που το είδα λέω wow ώπα τι είναι αυτό εδω το μαραφέτι το θέλω τώρα.

Όπως καταλαβαίνετε στο διάλειμμα για φαγητό του έβγαλα τα μάτια ευτυχώς ο φίλος είναι ευγενικό παιδί και δεν ούρλιαζε μα αυτά που έβλεπε να γίνονται και μου έδειχνε πως να μην σκοτωθώ. Με τα πολλά 1 βδομάδα που έκατσα άρχισα να το κουτσο τσουλάω και εκεί τρελάθηκα, ερχόμενος από μηχανές μεγάλου κυβισμού δεν περίμενα ένα πραγματακι με μια ρόδα να είναι τοσο διασκεδαστικό. 

Ε μετά τα κλασικά 123421321 ώρες youtube videos διάβασμα για ότι έχει να κάνει με το αντικείμενο και ψάχνοντας έπεσα εδώ στο φόρουμ και πολύ χάρηκα που υπάρχει παρέα που ασχολείται με το σπορ.

Σήμερα που μιλάμε έκανα την παραγγελία μου για ένα V10F, οπότε μόλις το δαμάσω θα ήθελα πολύ να έρθω σε καμιά βόλτα μαζί σας.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leon said:

ερχόμενος από μηχανές μεγάλου κυβισμού δεν περίμενα ένα πραγματακι με μια ρόδα να είναι τοσο διασκεδαστικό

ωραία παρατήρηση, έτσι είναι πράγματι νομίζω, ίσως το πιο διασκεδαστικό όχημα.

Με 'γεια. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, enaon said:

ωραία παρατήρηση, έτσι είναι πράγματι νομίζω, ίσως το πιο διασκεδαστικό όχημα.

Με 'γεια. :)

Ευχαριστώ enaon

14 hours ago, Lefteris said:

Όταν με το καλό σου έρθει πες μας..αλήθεια από που το πήρες?

Καλησπέρα Λευτέρη

Το πήρα από https://www.inrevolta.com/en/

Ανταλλάξαμε αρκετά email με τα παιδιά πριν το πάρω μου φάνηκαν αρκετά επαγγελματίες.

Αναμένω από βδομάδα με το καλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Leon said:

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα,

Πριν 20 μέρες είχα ανέβει στα κεντρικά της εταιρίας στην Αγγλία και ένας συνάδελφος έχει ένα InMotion V10. Με το που το είδα λέω wow ώπα τι είναι αυτό εδω το μαραφέτι το θέλω τώρα.

Όπως καταλαβαίνετε στο διάλειμμα για φαγητό του έβγαλα τα μάτια ευτυχώς ο φίλος είναι ευγενικό παιδί και δεν ούρλιαζε μα αυτά που έβλεπε να γίνονται και μου έδειχνε πως να μην σκοτωθώ. Με τα πολλά 1 βδομάδα που έκατσα άρχισα να το κουτσο τσουλάω και εκεί τρελάθηκα, ερχόμενος από μηχανές μεγάλου κυβισμού δεν περίμενα ένα πραγματακι με μια ρόδα να είναι τοσο διασκεδαστικό. 

Ε μετά τα κλασικά 123421321 ώρες youtube videos διάβασμα για ότι έχει να κάνει με το αντικείμενο και ψάχνοντας έπεσα εδώ στο φόρουμ και πολύ χάρηκα που υπάρχει παρέα που ασχολείται με το σπορ.

Σήμερα που μιλάμε έκανα την παραγγελία μου για ένα V10F, οπότε μόλις το δαμάσω θα ήθελα πολύ να έρθω σε καμιά βόλτα μαζί σας.

 

 

Καλορίζικη η ρόδα! Αν δεν το έχεις κάνει ήδη νομίζω ότι θα χρειαστείς και ένα protective cover. Έτσι για να μην πονάει η ψυχή σου κατά το στάδιο της εκμάθησης. Το gearbest έχει μια καλή προσφορά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα / Καλημέρα / Καληνύχτα / Whatever 

Σκοπεύω να δώσω το Z10 μου που έχει κάνει σχεδόν 800 χλμ. Θέλω να πάρω MSX
Έχει Κάτω από 40 φορτίσεις μπαταρίας. Δείτε και τα Charge Cycles, η μπαταρία φορτίζεται με πολύ αγάπη. 
Θα χρειαστεί άλλο χερούλι, έχει ένα dent και δεν ανοίγει εύκολα από ένα σημείο και μετά.
Λειτουργικά η ρόδα είναι άψογη. Λέω να την δώσω στα 1100.  Στέλνω πρώτα στην οικογένεια (εσάς). Φωτογραφίες ή συνάντηση για test drive, στείλτε μου.

@Leon ναι, να σε γνωρίσουμε και από κοντά! Σου αλλάζει τη ζωή το μονόροδο. Κακά τα ψέμματα. 

 

Ζ10 Charge Cycles.pdf

Edited by Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2019 at 4:46 PM, inMotional said:

Καλορίζικη η ρόδα! Αν δεν το έχεις κάνει ήδη νομίζω ότι θα χρειαστείς και ένα protective cover. Έτσι για να μην πονάει η ψυχή σου κατά το στάδιο της εκμάθησης. Το gearbest έχει μια καλή προσφορά. 

Ευχαριστώ για το λινκ InMotional την παράγγειλα :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

btw να ξέρετε έχουμε εκτπώσεις σε gearbest + banggood, αν θέλετε κάτι πείτε μου εδώ ή σε μήνυμα μήπως έχω κουπόνι έκπτωσης ή points για spending να το πάρετε πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Πολιτισμός. Public charging spot. Κάπου στο εξωτερικό. 

Πάμε να κλέβουμε ρεύμα από τη Μαρίνα; δίπλα σε κανένα καράβι ? Και όταν μας πάρουν χαμπάρι ανεβαίνουμε στις ρόδες και όπου φύγει -  φύγει.. 

IMG_20191008_093320_363.jpg

Edited by Χρήστος Γεωργαμπλοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Στις Μαρίνες της Γλυφάδας που έχει τέτοια κάθε λίγα μέτρα μπορείς να πάρεις ρεύμα αλλά γενικά ρωτάς για να είσαι ευγενικός, κανένας δεν σου λέει όχι. Μετά κάθεσαι και περιμένεις μέχρι να πάρεις φόρτηση και έφυγες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με λίγο, ψάχνω να βρω το μέγεθος του allen κλειδιού που έχει το Z10.

Σκέφτομαι να πεταχτώ από Γλυφάδα μια στην Αργυρούπολη στο Praktiker και να πάρω μια κασετίνα..

Έχω φάει πολύ νερό χωρίς το λασπωτήρα και όλο λέω να το βάλω και όλο το ξεχνάω... 

Link to comment
Share on other sites

22mm ή 25mm

2 hours ago, Lefteris said:

Στις Μαρίνες της Γλυφάδας που έχει τέτοια κάθε λίγα μέτρα μπορείς να πάρεις ρεύμα αλλά γενικά ρωτάς για να είσαι ευγενικός, κανένας δεν σου λέει όχι. Μετά κάθεσαι και περιμένεις μέχρι να πάρεις φόρτηση και έφυγες.

Good to know!

Link to comment
Share on other sites

25μμ ειναι 2.5 πόντοι, κάτι άλλο θα εννοείς. 

 

Αν λεύτερη λες για το στοπ του άξονα του πεταλιού και είναι ίδιο με το δικό μου, παίρνει 3/32, 2.3χιλ δηλαδή. 

Edited by enaon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, enaon said:

25μμ ειναι 2.5 πόντοι, κάτι άλλο θα εννοείς. 

 

Αν λεύτερη λες για το στοπ του άξονα του πεταλιού και είναι ίδιο με το δικό μου, παίρνει 3/32, 2.3χιλ δηλαδή. 

Λέει για κάτι βιδάκια που πιάνουν τον λασπωτήρα. Είτε 2.5mm είτε 3mm θα είναι το κλειδάκι (η αυτο που λες 3/32 ").

Μα καλά ρε λέφτερ δεν έχεις αλενάκια θα μας τρελάνεις; εδώ έχεις άλλα κι'άλλα

Edited by takeda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαν μου, τα πέταξα τότε που το πατάρι έφαγε μπουγέλο.. ήταν σε μια κούτα με manualls και άλλα που έφυγε όπως ήταν από τα νεύρα μου.

Θα πεταχτώ praktiker να πάρω ένα σετάκι

Link to comment
Share on other sites

Ότι κι αν κάνετε όλοι μη βάλετε Android 10 δεν ξανά δουλεύει το wheel log / euc World.. Εγώ την πάτησα.
Περιμένω τώρα νέα από τον δημιουργό του έστειλα report.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...